Benjamin Netanyahu, midis pushtetit dhe librave

Sot u betua për herë të gjashtë si kryeministër, rekord në Izrael. “Bibi” është diplomuar për arkitekturë në SHBA

Dueli vdekjeprurës: beteja në qiell midis “Iron Dome” dhe raketave të Hamasit

Seria e imazheve mahnitëse nga agjencia e lajmeve AFP nxjerr në pah vallëzimin makabër që luan në qiell ndërsa Izraeli përpiqet të parandalojë zjarrin masiv të raketave nga Gaza

Tel Aviv, gjithmonë magjepës

I konsideruar si “qyteti që nuk fle kurrë’, Tel Avivi mbetet gjithmonë joshës dhe një nga qytet më dinamike në Izrael, sidomos për jetën e natës.

95 vjeç, por izraeliti Walter Bingham hidhet nga 3600 metra

Ai u bë hebreu më i vjetër në moshë që bën zhytje në qiell dhe dëshiron ta bëjë atë kur të mbushë 100.

Izraeli në zi, ndahet nga jeta “Zonja e Parë”, Nechama Rivlin

Nechama Rivlin, gruaja e Presidentit të Izraelit, Reuven Rivlin, vdiq të martën në mëngjes në moshën 73-vjeçare

Puthja e Triumfit!

Me fitoren në zgjedhje, Netanyahu tregoi se ai vazhdon të jetë njeriu më i fuqishëm në Izrael

Foto e bujshme, ushtarët izraelitë formojnë shqiponjën

Në Izrael jeton një komunitet shqiptaro-hebrenjsh nga Shqipëria dhe Kosova

Panairi në Izrael, ish-ambasadori David Cohen viziton pavijonin e Shqipërisë

Diplomati izraelit është i mirënjohur, si një promovues i Shqipërisë dhe turizmit të saj.

Netanyahu dhe Pompeo ndezin qiririn e Festës së Hanukah në Bruksel

Kryeministri i Izraelit dhe Sekretari amerikan i Shtetit u takuan në Belgjikë

Ziv Shilon, kapiteni dhe sportisti i hekurt i Izraelit

Ish-kapiteni i ushtrisë izraelite konsiderohet si “Supermani”nga kryeminstri Benjamin Netanyahu