Bashkëpunimet e frytshme Shqipëri-Izrael, Spiropali pret ambasadoren Peleg

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, pret ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.


Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, priti në një takim ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Sipas njoftimit të publikuar në Facebook nga Spiropali, Ambasadorja Peleg shprehu mirënjohjen e saj dhe të Izraelit për mbajtjen e seancës së posaçme plenare në Kuvend në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit dhe vlerësoi rolin e veçantë të Shqipërisë, gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Postimi i ministres Spiropali

Takim me Ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Sh.S.Znj. Galit Peleg.

Ambasadorja Peleg shprehu mirënjohjen e saj dhe të Izraelit për mbajtjen e seancës së posaçme plenare në ?Kuvend në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit dhe vlerësoi rolin e veçantë të Shqipërisë, gjatë Luftës së Dytë Botërore, si strehë për mijëra hebrenj, dhe sot në pararojë të luftës kundër antisemitizmit.

?Marrëdhëniet shumë të mira midis dy vendeve tona, bashkëpunimet e frytshme që kemi realizuar, si dhe mundësitë e përforcimit të bashkëpunimit parlamentar e në fusha të tjera me interes të përbashkët, ishin gjithashtu në fokus të takimit.?

????| Takim me Ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Sh.S.Znj. Galit Peleg.

Ambasadorja Peleg shprehu mirënjohjen e saj…

Posted by Elisa Spiropali on Tuesday, January 31, 2023

Edhe ambasadorja e Izraelit reagoi në Twitter, rretha takimit.

“E lumtur që takova dje ministren Elisa Spiropoali. Diskutuam për marrëdhëniet e ngushta mes Izraelit dhe Shqipërisë, të shkuarën dhe të tashmen, dhe nevojën për të forcuar marrëdhëniet e Parlamentit të Shqipërisë dhe Knesset (Parlamentin). E ftova Znj. Ministre të vizitojë Izraelin”, shkruan ambasadorja Peleg.

Kompania izraelite LR Group, projekt investimesh në Shqipëri

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja, priti Ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Izrael

Izrael-Shqipëri, bashkëpunim në fushën ekonomike dhe sigurinë kibernetike

Ministria e Jashtme të Izraelit reagon pas vizitës në Jeruzalem, të delegacionit nga Ministria e Jashtme të Shqipërisë.

Shqipëri

Nderohet konsulli i Izraelit në Shqipëri, Rodolf Xhillari

Zv.kryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj Valikaj: Rikonfirmim i miqësisë mes dy popujve

Kosove

Kosova merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv

Republika e Kosovës po merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv të Shtetit të Izraelit

OPED

Izraelin dhe Kosovën e pret një ardhme e shkëlqyer bashkëpunimi ekonomik

Anëtar i kryesisë së Dhomës së Tregtisë së Izraelit dhe anëtar i bordit drejtues të Institutit të Eksporteve të Izraelit

Bota

Nderohet konsulli i Izraelit në Shqipëri, Rodolf Xhillari

Zv.kryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj Valikaj: Rikonfirmim i miqësisë mes dy popujve

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit