Technology Center of Excellence, 35 kompani izraelite të teknologjisë së lartë në Tiranë

Universiteti Western Balkans Tiranë dhe Gold n’ Links organizojnë në Tiranë Eventin më të madh në Cyber Security


Nga Dash Frashëri, botues i IzraeliBiznes.com

Technology Center of Excellence (TCE), e cila është një sipërmarrje e përbashkët e Universitetit Western Balkans Tiranë dhe Kompanisë izraelite Gold n’ Links organizon në Tiranë Eventin më të madh në Cyber Security me pjesëmarrjen e 35 kompanive izraelite te teknologjisë dhe shumë kompanive shqiptare që operojnë ne sektorë te ndryshëm.

POSTIMI I WESTERN BALKAN UNIVERSITY

🇦🇱 🤝🏻 🇮🇱

Technology Center of Excellence #TCE, e cila është një sipërmarrje e përbashkët e Universitetit Western Balkans Tiranë 🇦🇱 dhe Kompanisë izraelite 🇮🇱 Gold n’ Links organizon në Tiranë Eventin më të madh në Cyber Security me pjesëmarrjen e 35 kompanive izraelite te teknologjisë dhe shumë kompanive shqiptare që operojnë ne sektorë te ndryshëm.

Konferenca “TRN-TLV Tech Week” do të mbahet në Tiranë në datat 20-22 Mars dhe premton të jetë një ngjarje jashtëzakonshme e mbushur me mundësi rrjetëzimi, prezantime që nxitin mendimin në fushat e teknologjisë, sigurisë kibernetike dhe jo vetëm.

Ditën e mërkurë me 22 Mars aktivitetet në kuadër të këtij samiti do të mbahen në kampusin e Universitetit Western Balkans.

TRN-TLV Tech Week
#TRNTLV2023

🇦🇱 🤝🏻 🇮🇱
Technology Center of Excellence #TCE, e cila është një sipërmarrje e përbashkët e Universitetit Western Balkans Tiranë 🇦🇱 dhe Kompanisë izraelite 🇮🇱 Gold n' Links organizon në Tiranë Eventin më të madh në Cyber Security me pjesëmarrjen e 35 kompanive izraelite te teknologjisë dhe shumë kompanive shqiptare që operojnë ne sektorë te ndryshëm.

Konferenca “TRN-TLV Tech Week” do të mbahet në Tiranë në datat 20-22 Mars dhe premton të jetë një ngjarje jashtëzakonshme e mbushur me mundësi rrjetëzimi, prezantime që nxitin mendimin në fushat e teknologjisë, sigurisë kibernetike dhe jo vetëm.

Ditën e mërkurë me 22 Mars aktivitetet në kuadër të këtij samiti do të mbahen në kampusin e Universitetit Western Balkans.

TRN-TLV Tech Week
#TRNTLV2023

Posted by Western Balkans University on Friday, March 17, 2023

Bashkëpunimet e frytshme Shqipëri-Izrael, Spiropali pret ambasadoren Peleg

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, pret ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Izrael

Izrael-Shqipëri, bashkëpunim në fushën ekonomike dhe sigurinë kibernetike

Ministria e Jashtme të Izraelit reagon pas vizitës në Jeruzalem, të delegacionit nga Ministria e Jashtme të Shqipërisë.

Shqipëri

Veliaj: Tirana, Tel-Avivi i ardhshëm i Ballkanit në teknologji dhe inovacion!

Ditën e sotme ka nisur "Java e Teknologjisë Tirana-Tel Aviv", ku marin pjesë 88 kompani si dhe investitorë nga Izraeli.

Kosove

Kosova merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv

Republika e Kosovës po merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv të Shtetit të Izraelit

OPED

Izraelin dhe Kosovën e pret një ardhme e shkëlqyer bashkëpunimi ekonomik

Anëtar i kryesisë së Dhomës së Tregtisë së Izraelit dhe anëtar i bordit drejtues të Institutit të Eksporteve të Izraelit

Bota

“Nimrod Yaron Co.”, kompania izraelite në fushën e konsulencës tatimore hap degën e saj në Shqipëri

"Nimrod Yaron Albania", një urë lidhëse midis bizneseve izraelite dhe shqiptare. Ka filluar rekrutimi i stafit shqiptar.

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit