Ambasadorja Demiri prezanton para afaristëve izraelitë fushat e investimeve në Kosovë

Ambasadorja bëri një prezantim në fusha të ndryshme si energjia, teknologjia informative, turizmi, shëndetësia, etj.


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, në vazhdën e aktiviteteve të saj në fushën e ekonomisë, bëri një prezantim para njëzet afaristëve izraelitë të fusha të ndryshme të tilla si energjia, teknologjia informative, turizmi, shëndetësia, etj.

Postimi i Ambasadores Demiri

Në vazhdën e aktiviteteve në fushën e ekonomisë, pata rastin të bëj një prezantim para njëzet afaristëve izraelitë të fusha të ndryshme të tilla si energjia, teknologjia informative, turizmi, shëndetësia, etj.

Veç potencialeve për investime në Kosovë, fola edhe për marrëdhëniet dypalëshe ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Shtetit të Izraelit.

Ngjarja u organizua nga z. Ilan Pomeranc, një sipërmarrës izraelit në fushën e teknologjisë së lartë dhe anëtar i Forumit të Lidershipit të Izraelit, asamblesë kryesore të biznesit dhe sektorit publik të Izraelit. ????

Në vazhdën e aktiviteteve në fushën e ekonomisë, pata rastin të bëj një prezantim para njëzet afaristëve izraelitë të…

Posted by Ines Demiri on Saturday, January 21, 2023

Kompania izraelite LR Group, projekt investimesh në Shqipëri

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja, priti Ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Izrael

Izrael-Shqipëri, bashkëpunim në fushën ekonomike dhe sigurinë kibernetike

Ministria e Jashtme të Izraelit reagon pas vizitës në Jeruzalem, të delegacionit nga Ministria e Jashtme të Shqipërisë.

Shqipëri

Nderohet konsulli i Izraelit në Shqipëri, Rodolf Xhillari

Zv.kryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj Valikaj: Rikonfirmim i miqësisë mes dy popujve

Kosove

Kosova merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv

Republika e Kosovës po merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv të Shtetit të Izraelit

OPED

Izraelin dhe Kosovën e pret një ardhme e shkëlqyer bashkëpunimi ekonomik

Anëtar i kryesisë së Dhomës së Tregtisë së Izraelit dhe anëtar i bordit drejtues të Institutit të Eksporteve të Izraelit

Bota

Nderohet konsulli i Izraelit në Shqipëri, Rodolf Xhillari

Zv.kryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj Valikaj: Rikonfirmim i miqësisë mes dy popujve

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit