Modeli izraelit i Communication Towers, ambasadori Canaj takon Uri Sharir dhe Muli Ravina

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael zhvilloi një takim me CEO-n e Communication Towers dhe CEO-n e Investment Committee.


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim pune me Uri Sharir CEO i Communication Towers dhe Muli Ravina CEO i Investment Committee.

Postimi i Ambasadës

Në takimin me Uri Sharir CEO i Communication Towers dhe Muli Ravina CEO i Investment Committee së bashku me ambasadorin Canaj u diskutuan mundësitë e bashkëpunimit në këtë fushë. Communication Towers filloi aktivitetin e saj rreth 18 vjet më parë dhe është e angazhuar në krijimin dhe funksionimin e faqeve të komunikimit nga përdorues të shumtë – një model biznesi i njohur zakonisht në botë si Tower Management. Që nga sot, Communication Towers zotëron dhjetëra faqe të përdorura, kryesisht, nga të gjitha rrjetet e operatorëve celularë (MNO) në Izrael, si dhe përdorues të tjerë jo-MNO

Kompania izraelite LR Group, projekt investimesh në Shqipëri

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja, priti Ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Izrael

Izrael-Shqipëri, bashkëpunim në fushën ekonomike dhe sigurinë kibernetike

Ministria e Jashtme të Izraelit reagon pas vizitës në Jeruzalem, të delegacionit nga Ministria e Jashtme të Shqipërisë.

Shqipëri

Nderohet konsulli i Izraelit në Shqipëri, Rodolf Xhillari

Zv.kryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj Valikaj: Rikonfirmim i miqësisë mes dy popujve

Kosove

Kosova merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv

Republika e Kosovës po merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv të Shtetit të Izraelit

OPED

Izraelin dhe Kosovën e pret një ardhme e shkëlqyer bashkëpunimi ekonomik

Anëtar i kryesisë së Dhomës së Tregtisë së Izraelit dhe anëtar i bordit drejtues të Institutit të Eksporteve të Izraelit

Bota

Nderohet konsulli i Izraelit në Shqipëri, Rodolf Xhillari

Zv.kryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj Valikaj: Rikonfirmim i miqësisë mes dy popujve

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit