Bëhu i pari që zbulon Ekosistemin Teknologjik të Shqipërisë

Një lider dhe sipërmarrës në industrinë kibernetike dhe të mbrojtjes nga Izraeli


Nga Roi Shaposhnik

Jam i emocionuar të ndaj me ju të gjithë për “Alit”, kompaninë tonë të re në Tiranë, Shqipëri..

Ne ofrojmë shërbime të outsourcing, themelimin dhe funksionimin e qendrave të K&Zh, trajnime të avancuara dhe shërbime të mësimit dhe off-shore

Shqipëria është një vend i pazakontë, me potencial të gjerë dhe të avancuar biznesi, njerëz të mrekullueshëm me mot të këndshëm dhe shumë vibe pozitive.

Ju ftojmë të jeni të parët që zbuloni ekosistemin shqiptar duke na bashkuar në konferencën e javës së teknologjisë TRN – TLV më 20-22 mars 2023.

Me Kryetarin e Bashkisë së Tiranës z. Erion Veliaj dhe ekipin e tij që po punon fort dhe tërësisht për ta kthyer Tiranën në Tel Aviv të Ballkanit
dhe znj. Galit Peleg, Ambasadorja e nderuar e Izraelit në Shqipëri, dhe me ndihmën e Ambasadorit të nderuar të Shqipërisë në Izrael z.Bardhyl Canaj, me ekipin e mahnitshëm nga Mazars Albania & Kosova dhe CC LAW SHPK dhe Qendra Teknologjike e Ekselencës gjatë Konferencës ne do të ofrojmë të gjitha informacionet rreth mundësive mahnitëse që ofron Tirana.

Bashkëpunimet e frytshme Shqipëri-Izrael, Spiropali pret ambasadoren Peleg

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, pret ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Izrael

Izrael-Shqipëri, bashkëpunim në fushën ekonomike dhe sigurinë kibernetike

Ministria e Jashtme të Izraelit reagon pas vizitës në Jeruzalem, të delegacionit nga Ministria e Jashtme të Shqipërisë.

Shqipëri

Veliaj: Tirana, Tel-Avivi i ardhshëm i Ballkanit në teknologji dhe inovacion!

Ditën e sotme ka nisur "Java e Teknologjisë Tirana-Tel Aviv", ku marin pjesë 88 kompani si dhe investitorë nga Izraeli.

Kosove

Kosova merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv

Republika e Kosovës po merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv të Shtetit të Izraelit

OPED

Izraelin dhe Kosovën e pret një ardhme e shkëlqyer bashkëpunimi ekonomik

Anëtar i kryesisë së Dhomës së Tregtisë së Izraelit dhe anëtar i bordit drejtues të Institutit të Eksporteve të Izraelit

Bota

“Nimrod Yaron Co.”, kompania izraelite në fushën e konsulencës tatimore hap degën e saj në Shqipëri

"Nimrod Yaron Albania", një urë lidhëse midis bizneseve izraelite dhe shqiptare. Ka filluar rekrutimi i stafit shqiptar.

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit