Konferenca e parë izraelite e teknologjisë së lartë e kthen Tiranën në Tel Avivin e Ballkanit!

Konferenca do të ketë pjesëmarrës nga Shqipëria, Izraeli, Gjermania, Portugalia, Britania e Madhe dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.


Nga Yaron Zhavi

Konferenca TRN-TLV Tech Week (Java e Teknologjisë Tirana – Tel Aviv), një ngjarje e shumëpritur në peizazhin global të teknologjisë, është vendosur të bashkojë ekspertë të industrisë, profesionistë dhe entuziastë nga e gjithë bota.

Këtë vit, konferenca do të mirëpresë një grup të larmishëm të ftuarish nga vende të tilla si Shqipëria, Izraeli, Gjermania, Portugalia, Britania e Madhe dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

Prania ndërkombëtare në këtë ngjarje thekson rëndësinë në rritje të bashkëpunimit ndërkufitar në adresimin e sfidave të teknologjisë gjithnjë në zhvillim.

Të pranishmit mund të presin diskutime në panel që provokojnë mendime, prezantime të fundit dhe mundësi të paçmueshme rrjetëzimi që do të nxisin një kuptim më të madh të tendencave, inovacioneve dhe praktikave më të mira më të fundit.

Konferenca TRN-TLV Cyber Week është gati të jetë një platformë e rëndësishme për avancimin e iniciativave teknologjike dhe forcimin e partneriteteve ndërkombëtare.

Qindra pjesëmarrës janë regjistruar për konferencën dhe ata do të mësojnë për përfitimet që mund të ofrojë skena teknologjike shqiptare.

Për regjistrim, klikoni në këtë link:

Bashkëpunimet e frytshme Shqipëri-Izrael, Spiropali pret ambasadoren Peleg

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, pret ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Izrael

Izrael-Shqipëri, bashkëpunim në fushën ekonomike dhe sigurinë kibernetike

Ministria e Jashtme të Izraelit reagon pas vizitës në Jeruzalem, të delegacionit nga Ministria e Jashtme të Shqipërisë.

Shqipëri

Veliaj: Tirana, Tel-Avivi i ardhshëm i Ballkanit në teknologji dhe inovacion!

Ditën e sotme ka nisur "Java e Teknologjisë Tirana-Tel Aviv", ku marin pjesë 88 kompani si dhe investitorë nga Izraeli.

Kosove

Kosova merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv

Republika e Kosovës po merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv të Shtetit të Izraelit

OPED

Izraelin dhe Kosovën e pret një ardhme e shkëlqyer bashkëpunimi ekonomik

Anëtar i kryesisë së Dhomës së Tregtisë së Izraelit dhe anëtar i bordit drejtues të Institutit të Eksporteve të Izraelit

Bota

“Nimrod Yaron Co.”, kompania izraelite në fushën e konsulencës tatimore hap degën e saj në Shqipëri

"Nimrod Yaron Albania", një urë lidhëse midis bizneseve izraelite dhe shqiptare. Ka filluar rekrutimi i stafit shqiptar.

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit