“Nimrod Yaron Co.”, kompania izraelite në fushën e konsulencës tatimore hap degën e saj në Shqipëri

“Nimrod Yaron Albania”, një urë lidhëse midis bizneseve izraelite dhe shqiptare. Ka filluar rekrutimi i stafit shqiptar.


“Nimrod Yaron Co.”, një firmë lider izraelite në fushën e konsulencës tatimore, hapi së fundmi një degë në Shqipëri dhe tani po rekruton personel për degën e re, “Nimrod Yaron Albania”.

Aktiviteti ekonomik mes Izraelit dhe Shqipërisë është rritur ndjeshëm kohët e fundit, falë një traktati për parandalimin e taksimit të dyfishtë, traktat që firma asistoi qeverinë shqiptare dhe ambasadën izraelite për nënshkrimin.

Firma aktualisht punëson juristë, kontabilistë, ekonomistë dhe studentë dhe këtë javë fillon një proces shqyrtimi dhe intervistash për punonjës shtesë në degën në Tiranë.

Partneri menaxhues i firmës, Nimrod Yaron, po e viziton Shqipërinë për herë të dytë këtë vit.

Gjatë vizitës, Yaron u takua me ministren e Shtetit për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit, Dr. Delina Ibrahimaj, si dhe janë planifikuar takime shtesë me subjekte qeveritare dhe private në fushën e biznesit.

Qëllimi është të lehtësojë lidhjet e biznesit midis Izraelit dhe Shqipërisë dhe ta bëjë zyrën një urë lidhëse midis bizneseve izraelite dhe shqiptare.

Progresi i fundit simbolizon një drejtim të ri dhe pozitiv në marrëdhëniet mes Izraelit dhe Shqipërisë, progres që përfshin jo vetëm bashkëpunimin, por edhe thellimin e njohurive nga të dyja palët.

Dega e re në Shqipëri shpreson të tërheqë bizneset shqiptare nga të gjitha fushat, veçanërisht në fushën e teknologjisë së lartë.

Synimi është që bizneset shqiptare nga të gjitha fushat të kontaktojnë firmën për të krijuar marrëdhënie dhe bashkëpunime me firmat izraelite, fondet e kapitalit sipërmarrës, financimin e teknologjisë së lartë, etj.

Kompania izraelite LR Group, projekt investimesh në Shqipëri

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja, priti Ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Izrael

Izrael-Shqipëri, bashkëpunim në fushën ekonomike dhe sigurinë kibernetike

Ministria e Jashtme të Izraelit reagon pas vizitës në Jeruzalem, të delegacionit nga Ministria e Jashtme të Shqipërisë.

Shqipëri

Nderohet konsulli i Izraelit në Shqipëri, Rodolf Xhillari

Zv.kryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj Valikaj: Rikonfirmim i miqësisë mes dy popujve

Kosove

Kosova merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv

Republika e Kosovës po merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv të Shtetit të Izraelit

OPED

Izraelin dhe Kosovën e pret një ardhme e shkëlqyer bashkëpunimi ekonomik

Anëtar i kryesisë së Dhomës së Tregtisë së Izraelit dhe anëtar i bordit drejtues të Institutit të Eksporteve të Izraelit

Bota

Nderohet konsulli i Izraelit në Shqipëri, Rodolf Xhillari

Zv.kryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj Valikaj: Rikonfirmim i miqësisë mes dy popujve

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit