Ines Demiri uron Distria Krasniqin: Shteti më i ri europian, me kampione olimpike!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, uroi kampionen olimpike, xhudisten Distria Krasniqi, e cila fitoi “Medaljen e Artë” në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Demiri takon Presidentin e Federatës së Odave Izraelite të Tregtisë: Bashkëpunim me Odën Ekonomike të Kosovës

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, priti në një takim pune Z.Uriel Lynn, president i Federatës së Odave Izraelite të Tregtisë (FICC), dhe z. Roy Roznek, anëtar i Kryesisë së FICC.

Demiri flet para të rinjve në Jeruzalem: Kosovë-Izrael me lidhje të forta historike!

Ambasadorja e Kosovës në Izraeli, Ines Demiri, mori pjesë si e ftuar dhe mbajti një ligjëratë në organizatën “Orthodox Union” (Unioni Ortodoks) në Izrael dhe “Camp Dror” (Kampi Dror), para një audience të përbërë nga vajza dhe djem të rinj në Jeruzalem.

Ines Demiri viziton spitalin izraelit “Shaare Zedek”, që dha ndihmë mjekësore për refugjatët kosovarë në 1999

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, vizitoi Qendrën Mjekësore Shaare Zedek, në Jeruzalem.

Demiri viziton Institutin e Teknologjisë në Holon: Kosova mund të përfitojë shumë nga Izraeli

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, në vazhdën e aktiviteteve për të nxitur bashkëpunimin e ngushtë ndërmjet institucioneve arsimore të Republikës së Kosovës dhe shtetit të Izraelit, vizitoi Institutin e Teknologjisë në Holon (HIT), së bashku me Ambasadorin Dan Oryan.

Ambasadorja Ines Demiri në kremtimin e 245-vjetorit të pavarësisë të SHBA

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë ë kremtimin e 245-vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ambasadën amerikane në Jerusalem.

Ambasadorja Ines Demiri në pritjen e organizuar nga Ambasada e SHBA

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në pritjen e organizuar për të Ngarkuarin e ri me Punë, z. Michael A. Ratney, në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Jerusalem.

Demiri takon Roznek: Bashkëpunim biznesesh izraelite me ato kosovare!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, priti në selinë e ambasadës në Jeruzalem Roy Roznek, anëtar i Kryesisë së Federatës së Odave Izraelite të Tregtisë (FICC).

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, merr pjesë në pritjen e Ditës Kombëtare të Sllovenisë

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në pritjen dhe ekspozitën “The Future of Living” (“E Ardhmja e të Jetuarit”) me rastin e Ditës Kombëtare të Sllovenisë.

Ambasadorja Demiri: Jam mahnitur me njohuritë e të rinjve izraelitë për Kosovën

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, priti në ambientet e Ambasadës së Republikës së Kosovës në JerusalemRachel Amrani, Drejtoreshë e Shkollës së Ambasadorëve të Rinj në Petah Tikva të Shtetit të Izraelit, dhe z. Steven Aiello, themelues dhe bashkëdrejtues i programit Debati për Paqen në Izrael, së bashku me nxënësit e tyre.