Pesë armët që garantojnë sigurinë e Izraelit

Nga Iron Dome te nëndetëset, nga avionët te dronët dhe tanket, Izraeli ka një forcë luftarake moderne.

“Mbrojtja kibernetike”, si Izraeli po e mahnit botën!

Në Izrael, ndërgjegjësimi nis me qytetarët e shkon deri në institucionet më të rëndësishme, qeveria, ushtria, spitalet etj

Izraeli, fuqia e tetë më e madhe bërthamore në botë

Sipas raportit, kryesojnë Rusia dhe SHBA, të ndjekura nga Kina, Franca dhe Britania e Madhe.

Nuk është fantashkencë, me teknologjinë izraelite mund të shikosh përmes mureve

Nëse keni ëndërruar të shihni përmes mureve, nuk jeni i vetmi, por në Izrael e kanë bërë realitet

Gjiganti ushtarak izraelit Elbit marrëveshje 450 milionë dollarë

Elbit Systems do të ofrojë sisteme vëzhgimi të dislokueshme me rreze të gjatë dhe sisteme taktike

Të luftosh me algoritme, ushtria është shkencë në Izrael

Si vendos ushtria izraelite çfarë lloj helikopteri të blejë, apo sulmet përmes algoritmeve të kompjuterave.

“Forbes”: Armët më të rëndësishme të dekadës janë izraelite

Tre inovacione izraelite në fushën e luftës u theksuan në një speciale të fundit të revistës amerikane “Forbes Magazine”, e cila u përqendrua në sistemet më të rëndësishme të armëve të zhvilluara.

Qendra të reja trajnimi prej 180 milionë dollarësh për Forcën Ajrore të Izraelit

Elbit Systems me bazë në Haifa, ka një të ardhur vjetore prej 5.5 miliardë dollarësh nga shitja e prodhimeve ushtarake

“Kit 300”, teknologjia izraelite e kamuflazhit revolucionarizon fushën e betejës

“Kit 300”, një teknologji maskimi izraelite po ndryshon ekuacionin, duke çuar në një “revolucion në fushën e betejës”, pasi u mundëson ushtarëve të vijës së frontit të veprojnë në afërsi të forcave armike, por që nuk mund të shikohen prej tyre.

Si po i krijon Izraeli super ushtarët e së ardhmes

Teknologjia do t’iu mundësojë skuadrave luftarake të këmbësorisë të stërviten dhe të luftojnë pa probleme