Arkiv: Naomi Perlov dhe Angjelin Preljocaj ne “La ekstravaganca”


 Tirane, 9 maj 2014 – Ne datat 9,10 dhe 11 Maj 2014  ne Tirana ne skenen e Teatrin e Operas dhe Baletit do të  interpretohet  baleti  “La ekstravaganca” me  koreografi te mjeshtrit Angjelin Preljocaj.

Prej ditesh  po punon me balerinet e Teatrit te Operas dhe Baletit per pregatitjen e baletit bashkëpunëtorja e ngushtë e Angjelin Preljocaj.

Znj.Naomi Perlov, e cila vjen  nga Izraeli me gjithë energjinë e saj për të sjellë në skenë një balet të jashtëzakonshëm.

Naomi Perlov është veçanërisht e  njohur jo vetem ne Izrael per mjeshterine e saj, ku ka nje shkolle baleti por edhe me gjere.

naimo

Në repertorin e saj numërohen në qindra shfaqje që kanë shkelur skenat më të famshme te botes, ku spikat baleti kontemporan.

“La ekstravaganca” e vënë në skenat e mëdha boterore do të sjellë ne Tirane, Angjelinin në datën 9 Maj, ky balet nje nderthurje mes klasikes dhe modernes qe Angjelin Preljocaj e ka fort per zemer, qe eshte thelbi I krimtarise se sukseshme te tij.

Kompania izraelite LR Group, projekt investimesh në Shqipëri

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja, priti Ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Izrael

Izrael-Shqipëri, bashkëpunim në fushën ekonomike dhe sigurinë kibernetike

Ministria e Jashtme të Izraelit reagon pas vizitës në Jeruzalem, të delegacionit nga Ministria e Jashtme të Shqipërisë.

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Kosova merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv

Republika e Kosovës po merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv të Shtetit të Izraelit

OPED

Izraelin dhe Kosovën e pret një ardhme e shkëlqyer bashkëpunimi ekonomik

Anëtar i kryesisë së Dhomës së Tregtisë së Izraelit dhe anëtar i bordit drejtues të Institutit të Eksporteve të Izraelit

Bota

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit