Canaj pret Demirin, në fokus forcimi i lidhjeve ekonomike të Shqipërisë dhe Kosovës me Izraelin

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, pati një takim me Sekretarin e Përgjithshëm e Ministrisë së Jashtme të Kosovës, Shkelzen Morina dhe Ines Demirin, të ngarkuarën me pune të Ambasadës së Kosovës në Izrael.


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, pati një takim me Sekretarin e Përgjithshëm e Ministrisë së Jashtme të Kosovës, Shkelzen Morina dhe Ines Demirin, të ngarkuarën me pune të Ambasadës së Kosovës në Izrael.

“Kënaqësi të mirëpres Sekretarin e Përgjithshëm e Ministrisë së Jashtme të Kosovës, Shkelzen Morina dhe Ines Demirin, të ngarkuarën me pune të Ambasadës së Kosovës në Izrael. Duke bashkëbiseduar për rëndësinë e forcimit të bashkëpunimit politik dhe ekonomik midis Shqipërisë dhe Kosovës me Shtetin e Izraelit”, shkruan ambasada e Shqipërisë në Izrael në njoftim të saj në Twitter.

Kompania izraelite LR Group, projekt investimesh në Shqipëri

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja, priti Ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Izrael

Izrael-Shqipëri, bashkëpunim në fushën ekonomike dhe sigurinë kibernetike

Ministria e Jashtme të Izraelit reagon pas vizitës në Jeruzalem, të delegacionit nga Ministria e Jashtme të Shqipërisë.

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Kosova merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv

Republika e Kosovës po merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv të Shtetit të Izraelit

OPED

Izraelin dhe Kosovën e pret një ardhme e shkëlqyer bashkëpunimi ekonomik

Anëtar i kryesisë së Dhomës së Tregtisë së Izraelit dhe anëtar i bordit drejtues të Institutit të Eksporteve të Izraelit

Bota

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit