Viti i ri Hebraik, Ines Demiri në pritjen e organizuar nga Presidenti i Izraelit

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në pritjen festive me rastin e Vitit të Ri Hebre 5783, Rosh Hashanah.


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë me ftesë të Presidentit të Shtetit të Izraelit, Shkëlqesisë së Tij z. Isaac Herzog, dhe Zonjës së Parë të Shtetit të Izraelit, znj. Michal Herzog, në një pritje festive së bashku me Korin Diplomatik, në rezidencën presidenciale në Jerusalem, me rastin e Vitit të Ri Hebre 5783, Rosh Hashanah.

Gjithashtu, i pranishëm ishte edhe ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj.

“Me rastin e shënimit të Vitit të Ri Hebre 5783, Rosh Hashanah, me ftesë të Presidentit të Shtetit të Izraelit, Shkëlqesisë së Tij z. Isaac Herzog, dhe Zonjës së Parë të Shtetit të Izraelit, znj. Michal Herzog, mora pjesë në një pritje festive së bashku me Korin Diplomatik, në rezidencën presidenciale në Jerusalem.

Gjithashtu, në kuadër të shënimit të Vitit të Ri Hebre, me ftesë të Shkëlqesisë së Saj Ambasadores zn. Aliza Bin-Noun, njëherësh Drejtore Politike në ardhje e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shtetit të Izraelit, dhe Shkëlqesisë së Tij Ambasadorit z. Gil Haskel, Shef i Protokollit të Shtetit, së bashku me Korin Diplomatik, mora pjesë në ngjarjen “Nga ferma në laborator – prodhimi i ushqimit një një botë me ndryshim klimatik”.

Kjo ngjarje ishte pjesë e përpjekjeve të MPJ të Izraelit për të rritur bashkëpunimin global drejt Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike që do të mbahet më 6-18 nëntor 2022, në Sharm El Sheikh të Republikës Arabe të Egjiptit”, shkruan ambasadorja e Kosovës në postimin e saj në rrjetet sociale.

Kompania izraelite LR Group, projekt investimesh në Shqipëri

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja, priti Ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Izrael

Izrael-Shqipëri, bashkëpunim në fushën ekonomike dhe sigurinë kibernetike

Ministria e Jashtme të Izraelit reagon pas vizitës në Jeruzalem, të delegacionit nga Ministria e Jashtme të Shqipërisë.

Shqipëri

Nderohet konsulli i Izraelit në Shqipëri, Rodolf Xhillari

Zv.kryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj Valikaj: Rikonfirmim i miqësisë mes dy popujve

Kosove

Kosova merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv

Republika e Kosovës po merr pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Turizmit në Tel Aviv të Shtetit të Izraelit

OPED

Izraelin dhe Kosovën e pret një ardhme e shkëlqyer bashkëpunimi ekonomik

Anëtar i kryesisë së Dhomës së Tregtisë së Izraelit dhe anëtar i bordit drejtues të Institutit të Eksporteve të Izraelit

Bota

Nderohet konsulli i Izraelit në Shqipëri, Rodolf Xhillari

Zv.kryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj Valikaj: Rikonfirmim i miqësisë mes dy popujve

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit